Wolne krowy w Czarnocinie

Popieramy działania aktywistów zmierzające do zapewnienia bezpieczeństwa krowom z Deszczna. Wspieramy wysiłki mające na celu umożliwienie zwierzętom spędzenia reszty życia w stadzie i w warunkach jak najbardziej zbliżonych do tych, w jakich żyły do tej pory.

Trwają starania o przekazanie stada do gospodarstwa w rezerwacie przyrody w Czarnocinie, gdzie takie warunki byłyby zapewnione. Apelujemy do osób decydujących w tej sprawie, aby wychodząc naprzeciw staraniom strony społecznej doprowadziły do jej pozytywnego rozstrzygnięcia.

Jednocześnie przypominamy, że przemysłowa hodowla zwierząt jest jednym z głównych czynników odpowiedzialnych za emisję metanu i gazów cieplarnianych oraz za wylesianie naszej planety. Ma to niebagatelne znaczenie dla zagrożeń związanych z katastrofą klimatyczną i wymieraniem gatunków. Redukowanie produkcji i spożycia mięsa jest ważnym elementem walki o dobro Ziemi.

Wśród aktywistów, którzy szukali krowom spokojnego schronienia, a obecnie przyjeżdżają do Deszczna pilnowac, aby nie zostały potajemnie wywiezione i zabite, jest członek naszego okręgu Sebastian Bednarski. Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć zrobionych przez Sebastiana w Deszcznie.

SHARE IT:

Leave a Reply

You can use these tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>