Razem przeciwko rasizmowi

17.03.2018 r., przy pomniku Colleoniego, wraz z innymi organizacjami (ze szczecińskimi Dziewuchami, z Inicjatywą Polską Szczecin, z Lambdą Szczecin, z Partią Zielonych, z Pracowniczą Demokracją, z Refugees Szczecin) oraz z obywatelkami i obywatelami zabranymi na Placu Lotników protestowaliśmy przeciwko nasilającym się w kraju tendencjom nacjonalistycznym, ksenofobicznym i rasistowskim. Z roku na rok notujemy coraz więcej ataków na osoby o innej narodowości i innym kolorze skóry. Partia rządząca szczuje na uchodźców, patrzy przez palce na działalność organizacji skrajnych, w rodzaju ONR, oraz toleruje odradzający się antysemityzm, czy wręcz sprzyja mu. Poglądy i postawy do niedawna marginalne i wstydliwe wlewają się szerokim strumieniem do głównego nurtu. W tych okolicznościach jedyna godna postawa to postawa jednoznacznego sprzeciwu.

Każda cegła wyjęta z fundamentów socjalnych państwa, to cegła na budowę faszyzmu. Tam, gdzie ludzie nie czują się bezpiecznie, gdzie nie ma solidarności i społecznej sprawiedliwości, tam wolność, demokracja i tolerancja nie mogą przetrwać” – mówił na demonstracji przemawiający w naszym imieniu Michał Ziemski.

Zamiast walczyć z wyobrażonymi wrogami, czyli z ludźmi odbiegających od stereotypu białego Polaka-katolika, czerpmy radość z budowania Polski przyjaznej wszystkim!

SHARE IT: Facebook Twitter Pinterest Google Plus StumbleUpon Reddit Email

Komentarze

You can use these tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>